Kontakt

Brombergs Bokförlag AB
Hantverkargatan 26
112 21 Stockholm

Tfn 08-562 620 80
Fax 08-562 620 85
info@brombergs.se

Vill du skicka in ditt manus? Gör det här.


Organisationsnummer: 556716-8488
Momsregnr/VAT: SE556716848801


Vi som arbetar på Brombergs

Dorotea Bromberg

VD, förlagschef
Telefon 08-562 620 80

Lena Pallin

Redaktionsansvarig
lena.pallin@brombergs.se
Telefon 08-562 620 89

Jenny Kellerman Pillay

Produktionsansvarig
jenny.kellerman.pillay@brombergs.se
Telefon 08-562 620 86

Maja Hermansson

Sälj- och marknadsansvarig
maja.hermansson@brombergs.se
Telefon 08-562 620 81


Janina Rak

PR och Foreign Rights
janina.rak@brombergs.se
Telefon 08-562 620 84


Casia Bromberg

Omslagsansvarig
casia.bromberg@brombergs.se
Telefon 08-562 620 82


Viveca Ekelund

Affärsutveckling, styrelseordförande
viveca.ekelund@brombergs.se
Telefon 08-562 620 87


Försäljning till bokhandeln

Anders Hemming
073-073 03 78
anders@hemmingbaggfelt.se

 

Ylva Baggfelt
070-253 86 39
ylva@hemmingbaggfelt.se

 

Carl Swartz
073-366 57 29
carl@hemmingbaggfelt.se


Reine Clerkeborn

070-588 61 87
reine@hemmingbaggfelt.se

 

Emelie Andrén
070-544 88 83
emelie@hemmingbaggfelt.se

 

Order

Förlagssystem
Tfn 08-657 95 00
Fax 08-657 19 95

Dela: